Minden nyereségorientált vállalatirányítás alapja a jól megválasztott önköltség-számítás.
A különböző tanulmányaink során sokféle költségfogalmat sokféle önköltség-számítási módszert tanultunk, a munkánk során is különböző módszereket öröklünk meg az elődeinktől, vagy éppen az integrált számítástechnikai rendszerektől.
Hogy melyiket használjuk, elhatározás kérdése. De a döntésnek van egy nagyon fontos feltétele: pontosan tudnunk kell, hogy a vállalatunknál miért azt a módszert választottuk, hogy mit is értünk pontosan önköltség fogalma alatt. És ezeket az információkat a vállalat összes döntéshozójának pontosan ismerni és megfelelően alkalmazni kell.
Az egy napos workshop célja, hogy az alapoktól kezdve megmutassuk az önköltség-számítás alaptípusait, a számítási módját és alkalmazási lehetőségeit.
- Milyen alaptípusai vannak, melyik,miért alakult ki?
- Melyik típusnak milyen előnyei és hátrányai vannak, mikor melyiket érdemes alkalmazni?
- Milyen fajta költségeket kell vizsgálnunk az önköltség számításhoz, hogy letisztultan lássuk a nyereségünket?
- Mit tegyünk, ha úgy gondoljuk, rossz a nálunk lévő önköltség-számítási rendszer?
A tanfolyam során konkrét komplex számítási feladatokon keresztül mutatjuk meg a különböző típusok számítási mechanizmusait, és javaslatot teszünk az alkalmazási területükre is.
Amennyiben az alább felsorolt témákkal is megismerkedne, szívesen ajánljuk figyelmébe 4 napos
Költségcontrolling képzésünket.
- Alaptervek megtervezése tervköltség számítással (kapacitás, normák, termékeink, önköltség, fedezet, stb.) Itt fogalmazzuk meg, hogy mire vagyunk képesek, mit várunk el magunktól.
- A büdzsé tervezése: Annak az elvárásnak a számszerűsítése, hogy hogyan kívánunk dolgozni és mit akarunk elérni a következő időszakban. Mik a lépései, milyen eredményszámítási eljárások, módszerek vannak, mi az eredményre gyakorolt hatásuk.
- A ténybüdzsé, a büdzsé teljesítésének értékelése A tények ismeretében bemutatjuk az eltérés elemzés módszereit, az eltérések kiértékelését. Ebben a lépésben tudjuk meg, hogy az értékelt időszakban mit, hogyan csináltunk, mit csináltunk jól és mit rosszul, hogy az egyes területek mennyiben és hogyan felelősek az eredmény alakulásában.
Amennyiben szeretne emlékeztető e-mailt kapni képzésünkről, kattintson az alábbi gombra!
A gazdasági vezetőkön, szakembereken túl javasoljuk minden olyan vezetőnek, akiknek költséggel kapcsolatos döntéseket kell hoznia, pl. értékesítési vezető, beszerzési vezető, termelési vezető.